Õues on imeline kevad, üksteise järel puhkeb loodus punge, tärkavad erinevad lilleõied ning märkamatult saab mõne päevaga raagus puudest ilus roheline flora. Kuskilt on justkui võluväel välja ilmunud erinevad häälekalt flirtivad linnukesed ja taevast teevad maandumiskatseid nädalaid õhus olnud tühja kõhtu kannatavad lestalised. Loodus on ärkamas.

Samuti ka inimesed. Kuid me inimesed punnime tihti vastu, paljud meist arvavad, et nad ei ole veel valmis ärkama, ei taha, ei julge, ei soovi. Me kardame iseendale otsa vaadata. Kardame muutust, kardame edu ja mõned kardavad isegi õnne. Sest see kõik on vastutus. Ja vastutus on ju nii hirmus.

Mis praegu toimumas on – informatsiooni evolutsioon ehk informatsiooni töötlemise, kättesaadavuse, ligipääsetavuse, tootmise kiirus on tänu viimase aastakümnete tehnoloogia arengule kasvanud eksponentaalselt ning see on tekitanud olukorra, kus keskkond meie ümber on n.ö. informatsioonirikkamaks muutunud. Ja seda nii nähtavas kui ka nähtamatus maailmas. As above so below, as within so without. Piltlikult veel 20 aastat tagasi oli ühe inimese päeva jooksul läbi töötatud energiaühikute (informatsiooniühikute) hulk kordades väiksem kui täna.

See on loonud olukorra, kus Ignorance ei ole enam Bliss sest kaua sa ümbritsevat, rõhuvat, pidevalt muutuvat ja edasi liikuvat keskkonda eirad? Niikaua kuni piisavalt ebamugav hakkab. Ja väga paljudel on juba hakanud. See ebamugavus väljendub tihti emotsioonides, mille tulemuseks on näiteks protestid, mida me näeme üle maailma.

Seni toiminud süsteemid on lagunemas, sest endised paradigmad enam ei teeni, kuna informatsiooni suurem kättesaadavus ja läbipaistvus on loonud täiesti uued alused uute süsteemide loomeks. Ja kõik see suur muutus päädib ühe väga olulise arenguetapiga, mis meid kõiki puudutab – personaalse arenguga ning selle tulemusel suurema individuaalse vastutusega. See on koht, kus paraku meile ei anta valikut, me peame kuidagi reageerima, peame poole valima. Kas minna kaasa või mitte. Kui sa sõidad kellegiga koos liftis ning see keegi pussu laseb, siis sul ei ole valikut, sa pead kas hinge kinni hoidma või leplikult kaassõitja produkti sisse hingama. Aga see otsus on teadlik ning seda ei saa eirata. Individuaalne vastutus tuleb võtta igal juhul, on see siis ärgates, võttes vastu väljakutse ennast kehtestada oma piiri tõmmata ning sisemiselt kasvades või jäädes hirmsasse mugavustsooni, taludes situatsioon ja tundes ennast pool päeva hiljem halvasti ning alaväärsena. Valik on sinu. Kas ärgata, koos ümbritseva maailma ja keskkonnaga edasi liikuda või jääda truuks oma diivanile ja lebotada seal niikaua kuni rong juba jäädavalt läinud on…

Kuna see kõik on tihti väga stressirikas protsess, siis on meil 29-ndal aprillil kell 14:00 toimumas Stressi häkkimise töötuba.
✅ Sellele töötoale registreeri palun siin: https://fienta.com/et/praktiline-stressi-hakkimise-kursus

✅Veel ägedama uudisena on peagi kõigil võimalus üks väga suur samm individuaalse vastutuse ja enesearengu suunas edasi astuda ning initsieerituks saada. 🌟Selleks avaneb järgmine võimalus juba 27-29 mail Tallinnas. Registreerimiseks paljun kirjutage ja/või helistage mulle otse info@eluaktivatsioon.ee või +3725035347.