Üks kuulus ja väga tark initsieeritu ja kirjanik Dion Fortune on öelnud:

“Me võtame vastu vaimse initsiatsiooni kui saame teadlikuks jumalikkusega meis endas ja sellega koos teadvustame ka jumalikkust väljaspool meid.

Mis see tähendab?
Initsiatsiooni käigus me muuhulgas taasloome sügavama ühenduse nii enda sisemise jumalikkusega kui ka välise jumalikkusega. See potentsiaal on meis kõigis olemas kuid avamata, kasutamata. Initsiatsioon loob suurema kanali meie jumaliku olemusega, mis aitab meil paremini mäletada, kes me oleme ning mida siia maale tegema tulime. Ja seeläbi aitab paremini ja õnnelikumalt ka meie igapäeva elu juhtida.

Mis on initsieerimine?

Initsieerimine tähendab otsetõlkes millegi uue algust või uue käivitamist. Initsiatsioon on spetsiaalne pühalik ja enamasti iidne traditsiooniline tseremoonia, mille käigus üks inimene teeb teisele teatud kindlad protseduurid. Initsieerimisi on kasutatud erinevates kultuurides, näiteks šamanismis juba aastatuhandeid ja see protsess käib alati kaasas liiniga. Liiniks nimetatakse aga kindlat süsteemi ja struktuuri, kuidas teadmisi, praktikaid, tarkusi antakse õpetajalt üle õpilasele. Liinist loe rohkem siit. Liini eesmärk on hoida puhtust, eemaldada igasugused segajad (ego), hoida pikaajalist ajalugu ning teatud sissetöötatud ja toimivaid metoodikaid, mis on enda toimivust tõestanud. Eriti oluline on liini olemasolu just sügavatel vaimsetel praktikatel, sest ilma traditsioonide, reeglite, struktuurita on segajad (ego) väga varmad sisse hiilima ning palju kurja tegema.

Tänases maailmas on initsieerimise protsess kahjuks pigem üha vähem levinud kuid Moderne Müstikakool on tõusvas joones selle praktika uuesti päevakorda toonud. Kuningas Salomoni 3000 aasta vanuses liinis on initsieerimine iidne püha tseremoonia, mille käigus toimub väga palju. Kuid eelkõige on see n.ö. energeetiline tutvustamine kolmel tasandil.

a) Tutvustamine ja kokkulepe giidi ja initsieeritu vahel, kus giidist saab initsieeritu giid selles konkreetses liini süsteemis.

b) Initsieeritu tutvustamine spetsiaalsele olendite või jõu-struktuurile, mida nimetatakse valguse hierarhiaks.

c) Valguse hierarhiale omakorda initsieeritu kui isiku tutvustasime, kes “ütleb”, et ta on valmis oma arengus ja valguse teenimises järgmise sammu astuma.

Siinkohal tasub märkida, et me tegelikult oleme kõik varem tuttavad ja nagu energias ikka, ei ole musta ega valget vaid alati kaalud. Peale initsieerimist on initsieeritul piltlikult 10x parem, kiirem ligipääs valguse hierarhia potensiaalile ja ressursile kui mitte initsieeritutel. Ja seda puht loogiliselt, sest initsieerimise käigus meie energiaväli, energiakanal laieneb, mis tähendab seda, et ta laseb läbi ca 10x rohkem valgust (informatsiooni) kui enne. Sellega koos kaasneb aga ka rohkem jumalikku kaitset.

Valguse hierarhia on spetsiaalne struktuur erinevatest energiatest või ka olenditest, kellega me kõik oleme samuti juba varemalt tuttavad. Nimelt me tuleme kõik ühest ja samast kohast ning suundume ka sinna tagasi. Vahepealne etapp on lihtsalt üks kogemus veidi kaugemal materjaalsuses. Ja need samad energiad on meie vaimsed giidid, õed ja vennad. Nad on kasutusel ka erinevates religioonides ja kultuurides, vahel ka teiste nimedega kuid enamasti ei ole välja toodud sellist väga olulist struktuuri, mida just kuningas Salomoni iidne liin pakub.

Paljudel seostuvad initsieerimisega erinevad hirmud ja kahtlused, et tegu on mingisuguse egregoriga, antakse oma energia ära kellelegi jne. Tegelikkuses see ei ole nii. Jah, initsieerimise käigus toimuvad erinevatel tasanditel teatud kokkulepped kuid need kokkulepped teenivad kõige rohkem initsieeritut ennast. Sisuliselt on see lubadus, et “kallid õed, vennad, ma olen veel suurem valguse majakas”. Samas ei kohusta ta otseselt millekski, peale selle, et võta tarkused, tööriistad appi, ela oma elu võimalikult õnnelikult ja täisväärtuslikult ning jaga seda ka teistega sinu ümber.

Egregorid on tegelikult kõikjal meie ümber olemas. Lähed poodi, kuuled ostukeskuses reklaami, oled seotud mingi tarbimise egregoriga. Sõbranna saadab sulle pidevalt FB sõnumeid ja jagab sinuga midagi, milles sul rolli pole – oled seotud tema egregoriga ja energia liigub koheselt. Läbi oma igapäeva elu me loovutame teadvustamata oma energiat kellelegi kuskile mingite asjade hüvanguks. Miks mitte siis teha seda juba teadlikkult ja ainult kõrgeima valguse ning inimeste teenimise hüvanguks? Mina igaljuhul talitan nii ja olen väga õnnelik ja tänulik, et saan seda koos teha ühe maailma tippkvaliteeti hoidva Modernse Müstikakooliga. Ning näen ka võimsaid muutusi ja tulemusi, mis on parim auhind, mis üldse olla saab. Ja siin samas Eestis on peagi jälle võimalus saada osaks sellest võimsast kogukonnast.

Järgmine võimalus saada initsieerituks avaneb juba 27-29 mail Tallinnas. Paljun kirjutage ja/või helistage mulle, kui teil tekkis küsimusi või soovite astuda järgmise sammu ja saada osaks sellest võimsast valgusekogukonnast. Või ehk hoopis teate kedagi, kes otsib midagi ja tunneb kutset?